https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/media.my.ua/feed/81/279bf4019ca20a3dff6c4c8be6f39912.png
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/media.my.ua/feed/81/c85afcae86ca40fab65175d21cfc3e4a.png

Захід мав відбутися ще в 2021 році, але був перенесений через сплеск захворюваності на COVID-19. У 2022-му, під час повномасштабного російського вторгнення, організатори провели 23 благодійних вечора, щоб зібрати кошти на ЗСУ.

https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/media.my.ua/feed/81/279bf4019ca20a3dff6c4c8be6f39912.png
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/media.my.ua/feed/81/c85afcae86ca40fab65175d21cfc3e4a.png

5-й Міжнародний кінофестиваль «Бруківка» у Кам’янці-Подільському оголосив переможців.

Захід мав відбутися ще в 2021 році, але був перенесений через сплеск захворюваності на COVID-19. У січні 2022-го було оголошено частину переможців. Після початку повномасштабного наступу Росії на Україну організатори фестивалю розпочали серію благодійних заходів та показів для збору коштів на потреби Збройних Сил України: показані понад 100 коротких та повних метрів з України та з 20 країн світу, спеціальні прем’єри, театральні вистави, виступи музичних гуртів, АРТ-перфоманси, творчі зустрічі з режисерами та акторами тощо. Завдяки цьому вдалося зібрати 200 тисяч грн.

Водночас організатори підбили підсумки та оголосили переможців фестивалю в офіційних номінаціях та володарів спеціальних відзнак:

Гран-прі: «Золоте серце», режисер Саймон Філло
Гран-прі: «Мондо Доміно», режисер Сукі
Найкращий короткометражний фільм міжнародної конкурсної програми: «Дезертир»,режиссер Олександр Стельченко
Спеціальна згадка-відзнака журі міжнародної конкурсної програми короткометражних фільмів: «Колеги», режисер Янніс Олександр Кіфер
Найкращий анімаційний фільм міжнародної конкурсної програми: «Мондо Доміно», режисер Сукі
Найкращий міжнародний короткометражний фільм у жанрі кіберпанк, постапокаліпсис, жахи та наукова-фантастика: «Мерген», режисер Райембек Алжанов
Спеціальна згадка-відзнака журі у програми міжнародних короткометражних фільмів у жанрі кіберпанк, постапокаліпсис, жахи та наукова-фантастика: «Кумар», режисер Роман Перфільєв
Спеціальна згадка-відзнака журі програми міжнародних короткометражних фільмів у жанрі кіберпанк, постапокаліпсис, жахи та наукова-фантастика: «Альфа», режисерка Олена Рубашевська
Найкращий короткометражний фільм національної конкурсної програми: «Мажорка», режисерка Маргарита Лукіч
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми короткометражних фільмів: «Сила і Правда», режисер Роман Бордун
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми короткометражних фільмів: «Однокласник», режисер Максим Мельник
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми короткометражних фільмів: «Безіменна історія», режисерка Тетяна Кожукало
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми документальних фільмів: «Стежками київських пляжів», режисер Роман Прокопчук
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми документальних фільмів: «Врятуйте мене, лікарю!», режисер Дмитро Грешко
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми документальних фільмів: «Рози. Фільм-кабаре», режисерка Ірена Стеценко
Найкращій анімаційний фільм національної конкурсної програми: «Глибока вода», режисерка Анна Дудко
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми анімаційних фільмів: «Виходь, Маша», режисерка Юлія Шалімова
Спеціальна згадка-відзнака журі національної конкурсної програми анімаційних фільмів: «Тигр блукає поруч», режисерка Анастасія Фалілеєва
Найкраща режисура національної конкурсної програми: Микола Засєєв – «Фаза»

Найкраща режисура міжнародної конкурсної програми: Олександр Стельченко – «Дезертир»

Найкращій сценарій національної конкурсної програми: Анастасія Бабенко – «Пелюшковий торт»

Найкращій сценарій міжнародної конкурсної програми: Саймон Філло, Морган Сімон – «Золоте серце»

Найкраща акторська робота національної конкурсної програми: Агатха Ларіонова – «Біжи, Таню, Біжи»

Найкраща акторська робота національної конкурсної програми: акторський дует фільму «Пелюшковий торт» — Ганна Ярмоленко та Любомир Валівоць
Найкраща акторська робота міжнародної конкурсної програми: Шерон Тал – «Ноа»

Найкраща роль другого плану або камео національної конкурсної програм: Ігор Геращенко – «Непотрібні люди»

Найкраща роль другого плану або камео міжнародної конкурсної програми: Джузеппе Аттаназіо – «Оскар»

Найкраще технічне та/або візуальне рішення національної конкурсної програми: «Марія» – Владлен Одуденко (режисер, режисер монтажу), Валентин Васянович (оператор-постановник, режисер монтажу), Марія Денисенко та Віталій Сударков (художники-постановники)
Найкраще технічне та/або візуальне рішення міжнародної конкурсної програми: «Золоте серце» – Саймон Філло (режиссер, аніматор, оператор постановник), Жан-Марі Ле Рест (монтаж), Фаб’єн Колле (художник-постановник)
Найкраще музичне та/або звукове рішення національної конкурсної програми: «Тигр блукає поруч» – Анастасія Фалілеєва (режисера, дублювання персонажа), Helgi Heskbo (музика, дизайн звуку), Джо Кейта і Кікі Сугіно (оригінальна озвучка), Андрій Лідаговський (дублювання персонажа), Артем Скорозинський (дизайн звуку)
Найкраще музичне та/або звукове рішення міжнародної конкурсної програми: «Мондо Доміно» – Сукі (режисер), Жан-Філіп Грео (музика)
Спеціальна номінація. Найкращий національний інді-фільм фестивалю (нагороджуються режисер та продюсери):

Найкращій національний інді-фільм фестивалю: «Біжи, Таню, Біжи», режисерка Софія Поліщук
Найкращий національний інді-фільм фестивалю: «Марія», Владлен Одуденко, Валентин Васянович, Володимир Яценко, Анна Соболевська
Найкращий національний інді-фільм фестивалю: «Кумар», режисер Роман Перфільєв.

Спеціальні відзнаки від організаторів фестивалю національної конкурсної програми:

«Papier-mâché», режисерка Анастасія Фалілеєва

«Незабаром після опівночі», режисер Дмитро Коваль

«Рутина молодості», режисер Сергій Середняк

Фото надано пресслужбою фестивалю

от myua