fullscreen

Бразилець Італо Ферейрра першим серед чоловіків здобув олімпійське «золото», Токіо, 27 липня 2021 року

Бразилець Італо Феррейра став першим олімпійським чемпіоном із серфінгу серед чоловіків, а американка Карісса Мур здобула перше «золото» у серфінгу серед жінок.

Змагання з серфінгу вперше в історії відбуваються на Олімпійських іграх. Упродовж трьох днів у них брали участь по 8 спортсменів серед чоловіків і жінок, українських спортсменів у цій дисципліні не було.

Італо Ферейрра є чинним чемпіоном світу з серфінгу. Він набрав 15,4 бала та завоював «золото».

Друге місце посів японець Каноа Ігарасі, а третє — британець Оуен Райт. Кар’єра останнього майже закінчилася у 2015 році через черепно-мозкову травму внаслідок удару хвилі. Він заново вчився ходити та триматися на дошці, пише BBC.

fullscreen

Американка Карісса Мур першою серед жінок виграла олімпійське «золото» з серфінгу, Токіо, 27 липня 2021 року

Розіграли комплект медалей і серед жінок. Олімпійською чемпіонкою з серфінгу стала американка Карісса Мур — вона набрала 14,9 бала.

«Срібло» дісталося спортсменці з ПАР Б’янці Буйтендаг, а «бронза» — японці Амуро Цудзукі.

На цьогорічній Олімпіаді в Токіо дебютують чотири види спорту: серфінг, карате, скелелазіння й скейтбординг. Уже визначилися перші олімпійські чемпіон та чемпіонка зі стріт-скейтбордингу: ними стали 22-річний японець Юто Хорігомо та 13-річна японка Моміджі Нісія.